Eucerin - kosmetyki dla pięknej i zdrowej skóry

polczynzdroj.info, 28.12.2020, godz. 12:34

Eucerin to niemiecka marka dermokosmetyków, czyli produktów profesjonalnych, służących skutecznej i codziennej pielęgnacji ciała. Marka Eucerin ma już ponad 100-letnią tradycję, a jej właściciele wyznają filozofię, zgodnie z którą należy łączyć najnowsze osiągnięcia technologiczne i holistyczne podejście do potrzeb skóry.

Historia i charakterystyka marki Eucerin

Marka Eucerin powstała w 1900 roku, gdy niemiecki chemik Isaac Lifschütz opracował rewolucyjny, pod względem technologicznym, emulgator Eucerit. Cechą charakterystyczną tego produktu było umożliwienie połączenia wody, tłuszczu i substancji aktywnej. W ten sposób zaczęto stosować emulgator jako bazę do różnych produktów. Pielęgnacja stała się więc łatwa i przyjemna, a także dużo bardziej dostępna dla społeczeństwa. W 1950 roku marka Eucerin zasłynęła z kolejnego odkrycia, czyli maści pH5, która zapewnia ochroną naskórka przed czynnikami zewnętrznymi. Początkowo ta maść była dostępna tylko w aptekach i służyła do leczenia różnych dolegliwości pooperacyjnych, natomiast później produkt ten wszedł na stałe do oferty różnych sklepów. W 1980 roku marka Eucerin stała się częścią koncernu Beiersdorf, znanego także z produktów Nivea. 

W kolejnych latach marka Eucerin zaczęła wprowadzać na rynek kosmetyczny produkty z mocznikiem, kwasami tłuszczowymi, a także koenzymem Q10. W połowie lat dziewięćdziesiątych Eucerin dynamicznie zaczął rozwijać swoją ofertę i wkroczył na rynek dermokosmetyków, proponując różnorodne produkty dla osób ze skórą wrażliwą. 

Znaczenie stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków na stan i wygląd skóry

Jednym z najważniejszych aspektów pielęgnacji skóry jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. W ten sposób możliwe jest poprawienie stanu i wyglądu swojej cery. Dobór kosmetyków powinien opierać się przede wszystkim na wieku oraz typie cery. Można wyróżnić następujące rodzaje skóry:

  1. Cera sucha - cienka, matowa, widać na niej naczynia krwionośne, może się łuszczyć i mogą się na niej pojawiać zmarszczki - należy stosować kosmetyki nawilżające i używać delikatnych produktów do mycia i złuszczania.
  2. Cera normalna - dobrze nawilżona, matowa, gładka, napięta, nie stwarza problemów - należy stosować kremy z filtrem oraz produkty nawilżające.
  3. Cera tłusta - błyszczy się od razu po umyciu, ma rozszerzone pory, zaskórniki i krostki ropne - należy używać żelów antybakteryjnych, oczyszczać skórę, ale także nawilżać. 
  4. Cera mieszana - tłusta w środkowej części twarzy, a sucha po bokach - należy używać tonika antybakteryjnego, kremu do cery mieszanej. 

Dodatkowo wyróżnia się cerę trądzikową, naczyniową, wrażliwą, a także dojrzałą. Do każdego typu skóry należy więc dobrać odpowiednią i skuteczną pielęgnację. 

Przegląd oferty marki Eucerin

Marka Eucerin ma w swojej ofercie różnorodne produkty przeznaczone do praktycznie wszystkich typów cery. Marka ma kosmetyki nawet dla skóry atopowej oraz dla alergików. Dodatkowo w ofercie znajdują się produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz ciała. Można wyróżnić następujące kategorie produktów marki Eucerin:

  1. Produkty do pielęgnacji twarzy, w tym kremy przeciwzmarszczkowe (na przykład z kwasem hialuronowym), oczyszczające płyny micelarne i toniki, kojące kremy do skóry atopowej i inne. 
  2. Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała pod kątem wystawienia na promienie słoneczne.
  3. Kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a w tym produkty przeciwłupieżowe, nawilżające.
  4. Kosmetyki do makijażu, w tym słynny korektor, umożliwiający odpowiedni kamuflaż cery. 

Eucerin odpowiedzią na zróżnicowane zapotrzebowania

Produkty marki Eucerin odpowiadają na zróżnicowane potrzeby skóry. Każdy może dobrać coś odpowiedniego dla siebie i zdecydować się na zakup wyjątkowych kosmetyków, które pozwolą na pielęgnację cery, ciała i włosów. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kosmetyki dla skóry wrażliwej, atopowej, dojrzałej i naczynkowej, ponieważ takie produkty trudno kupić w drogeriach lub perfumeriach. Kosmetyki marki Eucerin cieszą się sporą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a także w różnych grupach wiekowych. Firma ma za sobą bezpieczne i rozwinięte technologicznie zaplecze badawcze, co sprawia, że produkty marki są zdecydowanie wysokiej jakości. 

 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni