Jak wybrać idealne rolety?

polczynzdroj.info, 02.11.2021, godz. 11:31

Rolety to świetna alternatywa dla zasłon. Do wyboru mamy zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Sprawdź, jak wybrać osłony okienne idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

W sklepach można znaleźć rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników. Jeżeli stoisz przed wyborem rolet okiennych, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Rodzaje rolet

W sklepach są dostępne różne rodzaje rolet. Podstawowy podział obejmuje rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Różnią się one przede wszystkim sposobem montażu. Rolety wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są wewnątrz domu (na ramie okiennej, ścianie lub suficie). Rolety zewnętrzne umieszcza się natomiast na zewnątrz budynku. Kolejna różnica to materiał wykonania. Rolety wewnętrzne są uszyte z elastycznych tkanin, a rolety zewnętrzne wykonuje się z wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium czy PCV. Wśród rolet wewnętrznych można wymienić m.in. rolety w kasecie, rolety wolnowiszące (rolety klasyczne), rolety rzymskie, rolety plisowane, rolety okienne dzień noc oraz rolety zaciemniające. Z kolei rolety zewnętrzne dzielą się na natynkowe (standardowe), nakładane (nadstawne), podtynkowe oraz nadprożowe.

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Wybór pomiędzy roletami wewnętrznymi a zewnętrznymi zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Roleta okienna wewnętrzna gwarantuje skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz wścibskim okiem sąsiadów, a dodatkowo jest atrakcyjna cenowo i łatwa w montażu. Roleta wewnętrzna to idealny wybór nie tylko w przypadku tradycyjnych okien - taki model może stanowić dobrą propozycję również w przypadku okien dachowych. Na rynku dostępna jest bogata oferta tego typu rolet, dzięki czemu można dobrać idealny model do każdego wnętrza. Z kolei rolety zewnętrzne, oprócz ochrony przed nasłonecznieniem i spojrzeniami przechodniów, zapewniają również ochronę antywłamaniową. Dodatkowo zabezpieczają wnętrze przed zimnem i nadmiernym nagrzewaniem. Warto również wspomnieć, że rolety zewnętrzne gwarantują dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu stanowią barierę przed hałasami z zewnątrz. Wadą tego typu rolet jest dość wysoka cena.

Gdzie kupić wysokiej jakości rolety okienne?

Na rynku obecnych jest wiele firm zajmujących się sprzedażą wysokiej jakości rolet. Jeżeli zależy nam na kompleksowym wyposażeniu okien, warto zdecydować się na zakupy w sklepie, który ma w swojej ofercie nie tylko rolety, ale także moskitiery czy bramy garażowe. Znajdziemy tam produkty najwyższej jakości w korzystnych cenach.

Rolety to praktyczne osłony okienne, które sprawdzą się w wielu aranżacjach. Przed zakupem konkretnego modelu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje mają pełnić wybrane rolety. Na rynku dostępny jest bogaty wybór rolet wewnętrznych i zewnętrznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

undefined

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni