Marzy Ci się zostanie opiekunką osoby starszej? Sprawdź, jak pomyślnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

polczynzdroj.info, 07.06.2017, godz. 09:10

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy etap poszukiwania pracy. Każdy kandydat zaproszony na nią chce pomyślnie wypaść, gdyż to gwarantuje mu zdobycie wymarzonej pracy. Nie inaczej jest kiedy aplikujemy na stanowisko opiekunki osoby starszej. Mnogość ofert na rynku pracy nie jest równoznaczna ze zdobyciem zatrudnienie przy aplikowaniu na każdą z nich. Agencje zatrudnienia rekrutują według ustalonego profilu pracownika i nie każdy kandydat będzie posiadał wymagane kwalifikacje i predyspozycje. Jak jednak postępować, by pomyślnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko opiekunki?

Rozmowa kwalifikacyjna to najważniejszy etap każdej prowadzonej rekrutacji. Aplikując na stanowisko opiekuna osoby starszej musimy być gotowi, że po wstępnej pomyślnej weryfikacji naszych dokumentów zostaniemy zaproszeni na takie spotkanie. Każda doświadczona agencja zatrudnienia zanim oddeleguje pracownika za granicę chce sprawdzić jego umiejętności i posiadane kwalifikacje. Bezpośrednia rozmowa z kandydatem jest najlepszym sposobem na poznanie go i zweryfikowanie informacji widniejących CV lub w kwestionariuszu. Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisku opiekuna osoby starszej obejmuje nie tylko część obejmującą omówienie dotychczasowego doświadczenia, ale też ocenę znajomości języka obcego.
 
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w agencji zatrudnienia?
Praca w Niemczech dla opiekunek kusi coraz więcej osób poszukujących zatrudnienia. Po otrzymaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną warto do tego spotkania rzetelnie się przygotować. Już na początku należy skupić się nad informacjami, jakie przesłaliśmy do firmy w kwestionariuszu. Osoba prowadząca rekrutację z pewnością poświęci sporo czasu, by je uszczegółowić. Usystematyzujmy sobie w głowie, jakie doświadczenie w zakresie opieki posiadamy. Nie pomijajmy tego zdobytego w opiece nad najbliższymi! Zastanówmy się z jakimi schorzeniami zmagali się nasi dotychczasowi podopieczni, gdyż o takie szczegóły możemy zostać zapytani. Zastanówmy się też nad naszą dyspozycyjnością i preferencjami dotyczącymi wyjazdu. Pracownik agencji z pewnością zapyta o terminy, w jakich chcemy wyjechać do pracy. Na koniec przypomnijmy sobie słówka z niemieckiego, które mogą nam się przydać w opiece nad osobą starszą. Z pewnością w trakcie weryfikacji języka przydadzą nam się podczas prowadzenia rozmowy po niemiecku z osobą rekrutującą.
Jakie dokumenty przygotować na rozmowę kwalifikacyjną?
Udając się na spotkanie w firmie świadczącej pośrednictwo w zatrudnieniu należy ze sobą zabrać:
  • CV – zabierzmy ten dokument w formie wydrukowanej niezależnie, czy już przesyłaliśmy je do firmy. Pamiętajmy, ze CV to wizytówka każdego pracownika, dlatego zadbajmy, by było czytelne i zawierało najważniejsze informacje na temat doświadczenia i posiadanych kwalifikacji.
  • Referencje – na korzyść kandydata działają pozytywne referencje od poprzednich pracodawców lub rodzin podopiecznych, którymi się opiekowaliśmy. Gwarantujemy, że prezentując takie dokumenty na rozmowie zapunktujemy w oczach osoby rekrutującej.
  • Dyplomy – nie zabierajmy wszystkich zdobytych dyplomów w trakcie swojego życia. Skupmy się jedynie na tych potwierdzających kwalifikacje potrzebne na stanowisku opiekunki osoby starszej. Może to być pomyślnie zdany certyfikat z języka niemieckiego lub ukończony kurs opiekuna.
Na rozmowę należy przyjść ubranym czysto i schludnie. Nie musimy ubierać garnituru, ale bardziej formalny strój będzie z pewnością przemawiał na naszą korzyść. Z teczką ważnych dokumentów i pozytywnym nastawieniem z pewnością zdobędziemy wymarzoną pracę w zawodzie opiekunki osoby starszej.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni