Paintball - dobry sposób na firmową imprezę

polczynzdroj.info, 26.04.2016, godz. 13:43

Istnieje wiele sposobów na zintegrowanie swoich podwładnych i pracowników oraz wytworzenie przyjaznej atmosfery w miejscu pracy. Niektóre z nich nakierunkowane są na długotrwałe procesy i działania, inne pomagają zbudować ducha zespołu w stosunkowo krótkim odstępie czasu.

Do drugiej grupy sposobów bez wątpienia należą wszelkiego rodzaju wyjazdy integracyjne, dzięki którym pracownicy mogą poznać się lepiej, zabawić, a także nawiązać bliższe, aniżeli tylko formalne i pracownicze więzy. Nie zawsze jednak wyjazd integracyjny polegać musi na zakwaterowaniu pracowników w hotelu, gdzie przewidziane będą poszczególne atrakcje oraz impreza do białego rana. O wiele lepsze efekty przynieść mogą innego rodzaju rozrywki, które zmuszą ich uczestników do pracy zespołowej oraz wyzwolą w nich zdrową rywalizację. Wśród tego typu pomysłów na firmową imprezę szczególnie polecanym jest paintball – gra w terenie, polegająca na strzelaniu do siebie pociskami wypełnionymi farbą przy użyciu specjalnie przystosowanych do tego pistoletów.

Klasyczna rozgrywka paintballowa wiąże się z podzieleniem jej uczestników na dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Zadaniem każdej z nich jest zestrzelenie wszystkich przeciwników oraz wyczyszczenie w ten sposób pola gry z oponentów. Trafiając przeciwnika pociskiem z farbą zostawiamy na jego kombinezonie kolorowy ślad, co sygnalizuje, że powinien on opuścić pole gry, oczekując rozstrzygnięcia danej rundy. Wygrywa ta drużyna, której zawodnik (lub zawodnicy) pozostanie na polu gry po wyeliminowaniu konkurentów z przeciwnej drużyny. Istnieją także bardziej skomplikowane odmiany paintballa, w których zadanie nie ogranicza się jedynie do wyeliminowania wroga, ale wiąże się np. ze zdobyciem flagi znajdującej się w bazie wroga, przetransportowaniem zakładników z jednego miejsca na arenie gry do innego. Czasem gracze decydują się także na takie warianty gry, w których w miejsce dwóch przeciwstawnych sobie drużyn, każdy z pojedynczych graczy tworzy jednoosobowy zespół, starając się zestrzelić wszystkich innych graczy.

Organizując firmową imprezę w postaci paintballa zadbać należy przede wszystkim o to, aby przygotować interesującą i ciekawą dla graczy scenerię, najlepiej przy wykorzystaniu naturalnych elementów krajobrazu oraz ukształtowania terenu. Ciekawym pomysłem na rozgrywki paintballowe są areny usytuowane w środku lasu, na terenach piaszczystych oraz pustynnych, a także w starych, opuszczonych magazynach i fabrykach. W taki sposób można stworzyć niepodrabialny klimat, dzięki czemu uczestniczący w rozgrywce pracownicy będą mogli się ze sobą lepiej zintegrować. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w organizacji tego rodzaju gier. Wybierając jedną z nich warto nie tylko zasięgnąć opinii graczy, którzy mieli okazję korzystać z jej usług, ale też sprawdzić oferowane wyposażenie (kombinezony, pistolety itp.) oraz dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują jeżeli chodzi o dostęp do amunicji (czy jest ona dodatkowo płatna) oraz oferowane warianty gry.

Zobacz Paintball - na najwyższym poziomie

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni