W ubiegły weekend w połczyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Turniej Finałowy III Ligi Kobiet i Mężczyzn. O tytuł najlepszej drużyny w sezonie 2014/2015 rywalizowały trzy zespoły żeńskie (Osiemnastka Szczecin, Piątka Stargard Szczeciński, RSMS Police) i cztery zespoły męskie (Gryf Arena Gryfice, MKS Mieszko Połczyn-Zdrój, SGS Goleniów, Stocznia Darłowo).
W kategorii mężczyzn, zwyciężył zespół SGS Goleniów, który w decydującym spotkaniu pokonał gospodarzy turnieju, MKS Mieszko Połczyn-Zdrój 3:0. Brązowe medale wywalczyli siatkarze Gryf Areny Gryfice, a na ostatnim miejscu uplasowali się zawodnicy Stoczni Darłowo.
Dwa pierwsze zespoły zapewniły sobie prawo do startu w barażach o wejście do II Ligi.
MVP turnieju wybrano Mateusza Pędziwiatra z SGS Goleniów.
Wyniki:
17.04.2015r. (piątek)
Mieszko Połczyn - Stocznia Darłowo 3:1 (25:19, 27:25, 14:25, 25:21)
SGS Goleniów - Gryf-Arena Gryfice 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)
18.04.2015r. (sobota)
Stocznia Darłowo – SGS Goleniów 1:3 (19:25, 21:25, 28:26, 22: 25)
MKS Mieszko Połczyn-Zdrój – Gryf Arena Gryfice 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)
19.04.2015r. (niedziela)
Gryf Arena Gryfice - Stocznia Darłowo 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 30:28)
SGS Goleniów – MKS Mieszko Połczyn-Zdrój 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)
1. SGS Goleniów 3 9 9-1
2. MKS Mieszko Połczyn-Zdrój 3 6 6-4
3. Gryf Arena Gryfice 3 3 3-7
4. Stocznia Darłowo 3 0 3-9
MKS Mieszko: Ćmoch, Kławsiuć (kapitan), Bugała, Solarek, Walczak, Korczyński, Żakowski, Buczkowski, Kozioł, Olejnik, Miszczak, Sołtysiak (libero)
Trener: W. Halec
Trener: W. Halec
Stocznia Darłowo: Wieczorek, Nowak, Kowalski, Kurzydło, Benedyktowicz, Łuczków, Góra, Lasecki (libero). Trener: A. Łuczków
Gryf Arena Gryfice: Czynsz, Januszewski, Szczepaniuk, Pintera, Jagielski, Kmita, Zubko (libero). Trener: G. Wojcieszonek
SGS Goleniów: Pawlik, Zaremba, Grot, Mituła, Pędziwiatr, Kowalczyk, Ozga, Bąbała, Cieśluk, Tomaszewski, Słaby, Kamrat (libero) Trener: N. Mełech
Turniej Finałowy III Ligi Kobiet
RSMS Police - Piątka Stargard Szczeciński 3:1 (25:18, 25:20, 16:25, 25:15)
Piątka Stargard Szczeciński - Osiemnastka Szczecin 1:3 (25:17, 24:26, 27:29, 21:25)
RSMS Police - Osiemnastka Szczecin 3:2 (23:25, 25:13, 27:29, 25:11, 15:9)
1. RSMS Police 2 5 6-3
2. Osiemnastka Szczecin 2 4 5-4
3. Piątka Stargard Szcz. 2 0 2-6
MVP turnieju finałowego została Zuzanna Sośnicka z zespołu RSMS Police.