Problem śmietników rozwiązany

polczynzdroj.info, 28.03.2018, godz. 11:25

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o wielkim i śmierdzącym problemie na połczyńskich ulicach, czyli o śmieciach i psich odchodach, nie najlepiej świadczących o mieszkańcach naszego miasta. Przypominaliśmy, że każdy powinien sprzątać po sobie i swoim pupilu, ale też wskazywaliśmy na to, że bywa to trudne ze względu na brak odpowiedniej ilości śmietników. Ten problem został właśnie rozwiązany, co nas bardzo cieszy.

Na pewno zauważyliście, że od kilu dni w wielu miejscach stoją nowiutkie, kolorowe pojemniki oznaczone rysunkiem psa i z widocznych hasłem „Posprzątaj po swoim psie”. Są to nie tylko kubły na ,,pamiątki” po pupilach, ale też dystrybutory worków na takie ,,prezenty”, co uważamy za bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie. Żaden psiarz nie będzie miał już teraz wymówki tłumaczącej dlaczego nie sprząta po swoim pupilu. Bądźmy cywilizowani i dajmy dobry przykład innym.

Pamiętajmy też, że czasem warto zwrócić sąsiadowi uwagę i przypomnieć mu o obowiązku sprzątania. Nowych śmietników jest naprawdę dużo, między innymi na ulicy Grunwaldzkiej i Warszawskiej, zatem nie grozi nam już spacerowanie ze śmierdzącym pakunkiem przez pół miasta. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować pozytywne zmiany na chodnikach i trawnikach. Może niedługo Połczyn zacznie słynąc nie tylko z borowiny i piwa, ale także z przykładnie czystej przestrzeni publicznej. 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni