Wczasy odchudzające na świeżym powietrzu w Fox Boot Camp

polczynzdroj.info, 25.04.2018, godz. 15:38

Odchudzanie kojarzy się nam z dziesiątkami godzin spędzonymi na siłowni, „jedzeniem dla królików” oraz niekończącym się ważeniem. Rzadko kto wychodzi poza schemat, a już niewielu decyduje się na wczasy odchudzające. Wynika to z niewiedzy, którą chcemy przełamać.

Zwykły trening, niska skuteczność

Choć nadwaga to bardzo poważny problem, wiele osób nic sobie z niej nie robi. Według statystyk aż 70% Polaków ma nadwagę. Oznacza to, że w statystycznej rodzinie 3 z 4 osób muszą zrzucić zbędne kilogramy. Jednak bardzo często nam się nie chce. Odchudzanie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, które często nas przerastają. Trzeba przestawić się na zdrową żywność, regularne posiłki oraz intensywny trening. I to właśnie ten ostatni najczęściej nas odrzuca. Siłownia jest droga, trzeba na nią znaleźć czas, no i nie zawsze daje oczekiwane efekty. Szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, jak prawidłowo ćwiczyć.

Czym są wczasy odchudzające?

Dlatego zamiast marnować godziny na nieefektownym treningu, lepiej jest sięgnąć po sprawdzone środki. Jedynym z nich są wczasy odchudzające. Najkrócej mówiąc: jest to wyjazd wakacyjny podczas którego, zamiast leżeć i odpoczywać, będziemy biegać, skakać, pływać i wylewać z siebie siódme poty na dziesiątki różnych sposobów. Najważniejszy celem takiego wyjazdu jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Dzieje się to pod czujnym okiem trenerów personalnych i dietetyka. Ideą wczasów odchudzających jest spędzanie czasu i trening na wolnym powietrzu. Jest to opcja o wiele lepsza, a z pewnością zdrowsza, niż trening na siłowni.

Fox Boot Camp – jedna z opcji

W Polsce obiektów oferujących wczasy odchudzające jest całkiem sporo. Jedne znajdują się nad morzem, inne w górach, a jeszcze inne położone są w nizinnych krainach geograficznych. Jednym z takich ośrodków jest Fox Boot Camp. Właściciel oferuje wszystkim chętnym wczasy odchudzające nad jednym z mazurskich jezior. Ośrodek położony jest we wsi Kruklanki, która leży nad samym brzegiem jeziora Gołdopiwo, zaś przez środek wsi płynie rzeka Sapina. Walorów turystycznych Mazur nie trzeba nikomu przedstawiać. Natomiast warto powiedzieć o aktywnościach, jakie w procesie odchudzania oferuje Fox Boot Camp. A tych jest całkiem sporo. Oprócz klasycznych, jak gry zespołowe czy nordic walking i cross fit, trenerzy przygotowali zajęcia z jogi, kick-boxingu, plyometrica, spływy kajakowe czy jogi. Częścią odchudzania jest również prawidłowa dieta. O jedzenie na obozie nie musimy się martwić, bowiem ono leży w gestii dietetyczki. Ona układa plan żywieniowy na cały pobyt wczasowiczów, który ma jeden główny cel – pomóc im zrzucić zbędne kilogramy.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni