Wiosenne trendy – szpilki

polczynzdroj.info, 22.03.2016, godz. 15:30

Wiosna zawsze jest czasem szeroko rozumianych zmian. Robimy wiosenne porządki, porządkujemy szafy. W dalszej perspektywie z pewnością mamy odświeżamy naszą garderobę. Odświeżenie garderoby, zawsze wiąże się z wymianą różnych części naszego ubioru w tym także butów. Jeśli chodzi o obuwie, to tutaj kwestia jest bardzo indywidualna. Nie ulega jednak wątpliwością fakt, ze każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie pewne rodzaje obuwia. Jednym z nich, są bez wątpienia szpilki i to im poświęcony będzie poniższy artykuł.

Szpilki szpilkom nie równe, jak to mówią i w tym stwierdzeniu jest sporo racji. Oczywiście, jeśli chodzi o klasyczne szpilki, to tutaj nie mamy zbyt wielkiego pola możliwości, natomiast na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów szpilek i nie każde nadają się na wszystkie okazje. Weźmy chociażby bardzo modne w ostatnim czasie szpilki na koturnie.

 
To, co wyróżnia tego typu obuwie, to przede wszystkim nowoczesny design. Szpilki na koturnie są zwykle bardzo, bardzo wysokie i gdyby nie podbicie w postaci koturny na śródstopiu, poruszanie się w takich butach mogłoby sprawiać naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju kłopotów. Co więcej, klasyczne szpilki zwykle występują w kolorze czarnym, natomiast jeśli chodzi o szpilki na koturnie, to tutaj dostępne jest całe spektrum kolorystyczne – od neonowych poprzez pastelowe, na naturalnych i mocnych kolorach kończąc. Mamy zatem bardzo duży wybór, jeśli o ten typ szpilek chodzi. Bardzo istotną kwestią jest tutaj też to, aby dobrze się w szpilkach czuć. To z kolei wiąże się z samym w sobie wyprofilowaniem buta. Możemy założyć szpilki bądź czółenka damskie sklep na niebotycznych obcasach i poruszać się w nich lekko i z gracją, ale możemy też założyć szpilki niższe, bardziej klasyczne i mieć spory problem ze zgrabnym chodzeniem w nich. Wszystko zależne jest od tego, jak but jest wyprofilowany oraz czy jego profil koresponduje z naszą stopą. Dobrze jest zatem, zanim kupimy szpilki, przeanalizować różne ich warianty, by móc wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni