Znamy najładniej oświetlone miasto w Polsce

polczynzdroj.info, 26.01.2016, godz. 18:00

Połczyn Zdrój z zachodniopomorskiego po raz kolejny wygrywa „Świeć się z Energą”!

50 dni zmagań, ponad 100 000 oddanych głosów i tylko 10 punktów różnicy, które zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie. W 7.edycji akcji „Świeć się z Energą”Połczyn-Zdrój, który reprezentował nasze województwo, po raz kolejny udowodnił, że w zimowym plebiscycie liczy się walka do samego końca. Miasto wyprzedziło pozostałych konkurentów i odebrało zwycięstwo Inowrocławiowi dosłownie w ostatniej minucie głosowania. Z przegraną musiała pogodzić się też Częstochowa, która przez długi czas przewodziła stawce oraz Wołczyn, który znalazł się na 3. stopniu podium. Dzięki zwycięstwu w zabawie, do Połczyna-Zdroju trafi ufundowana przez Grupę Energa nagroda główna o wartości 50 000 złotych. Wszyscy pozostali finaliści także wygrywają, otrzymają bowiem wart 10 000 zł energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na cele charytatywne

Finałowe głosowanie, choć trwało 10 dni, największych emocji dostarczyło w ciągu kilku ostatnich godzin zabawy. Właśnie wtedy na pierwszą pozycję wysunął się reprezentujący woj. opolskie Wołczyn, wyprzedzając Częstochowę, która przez najdłuższy czas znajdowała się na pozycji lidera. Tuż za nimi plasował się Inowrocław oraz Połczyn-Zdrój. Miasta nie dawałyjednak za wygraną i w ostatnich 4 godzinach głosowania, dzięki wielkiej mobilizacji wszystkich konkurentów, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Ostatecznie zwyciężył nasz reprezentant, pokonując na finiszu Inowrocław, zaledwie 10 głosami zdobytymi w ostatnich sekundach trwania konkursu...
 
- W finałowym głosowaniu oddano ponad 10 000 głosów, z czego 1/3 została wysłana w ostatnich godzinach trwania naszej zabawy. Cieszy nas tak duże zaangażowanie mieszkańców i sympatyków miejsc, które walczyły o tytuł tegorocznej „świetlnej stolicy Polski” - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji „Świeć się z Energą”. – Połczyn-Zdrój już drugi rok z rzędu udowadnia, że piękne, zimowe dekoracje w mieście to nie wszystko, a w walce o wygraną w plebiscycie równie mocno liczy się także mobilizacja i determinacja. Dla nas, jako organizatorów to dowód, jak bardzo charytatywny wymiar zainspirowanej przez Energę już 6 lat temu zabawy integruje ludzi, szczególnie z mniejszych miejscowości, wokół wspólnego, dobroczynnego celu.
 
Ostatecznie Połczyn Zdrój zdobył 3611 głosów, Inowrocław 3601, a Wołczyn 1995. Częstochowa, która przez długi czas prowadziła w rankingu, finalnie zakończyła zmagania tuż poza podium, na 4. miejscu z ilością 941 głosów.
 
Energooszczędny sprzęt AGD dla dzieci i dorosłych
 
W tym roku w puli nagród Plebiscytu Miast, znalazło się aż 200 000 złotych. Stawka o którą walczyły miejscowości z całej Polski była dziesięciokrotnie wyższa, niż dotychczas. Do zwycięskiego Połczyna-Zdroju trafi nowoczesny sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 złotych.
 
- Nie sposób opisać, jak bardzo cieszymy się z ponownego zwycięstwa w konkursie „Świeć się z Energą”. Jak co roku staraliśmy się, aby Połczyn-Zdrój był faktyczną wizytówką nie tylko naszego województwa, ale całego kraju. Chcieliśmy być tym miejscem, które zimą jest najpiękniej udekorowane i rozświetlone, ale i tym, które wspólnymi siłami stara się wspomóc najbardziej potrzebujące osoby z okolicy - mówi Barbara Nowak, burmistrz miasta Połczyn-Zdrój.
Energooszczędne urządzenia trafią m.in. do Publicznego Gimnazjum w Połczynie-Zdroju, gdzie zdaniem miejskich urzędników, przydadzą się najbardziej.
Wyniki finału Plebiscytu Miast "Świeć się z Energą":
  • I miejsce − Połczyn Zdrój, 3611 głosów
  • II miejsce – Inowrocław, 3601 głosów
  • III miejsce – Wołczyn, 1995 głosów
Kolejne miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji zajęły: Częstochowa, Nowy Sącz, Świebodzin, Legnica, Międzychód, Wejherowo, Marki, Bartoszyce, Bielsk Podlaski, Sanok, Aleksandrów Łódzki, Lublin, Starachowice
 
Cała Polska świeciła z Energą
 
W ramach „Świeć się z Energą” odbyła się też fotograficzna rywalizacja dla wszystkich tych, którzy uwieczniają magiczne momenty w obiektywie aparatu i na smartfonie. Jury z przewodniczącą Lidią Popiel na czele, oceniało ponad 2 000 zdjęć, aby spośród nich wybrać te, które w najbardziej kreatywny i magiczny sposób oddały charakter kolorowej i świetlistej zimy w Polsce. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 160 autorów – po 10 z każdego województwa. Ich fotografie można było oglądać na SwiecSie.pl oraz na stronach lokalnych dzienników.
 
- To niezwykle inspirujące, zobaczyć jak jeden temat może być różnorako definiowany przez młodych twórców. Jako przewodnicząca grona jurorskiego już po raz kolejny miałam przyjemność przyjrzeć się z bliska twórczości setek fotografów. Z każdą edycją konkursu otrzymujemy prace, które w bardzo różnorodny, często nietypowy i pomysłowy sposób, potrafią nas wciąż zaskoczyć i dodać kolejne przepiękne obrazy do wielkiej galerii dokumentującej zimowe i świąteczne kadry z całej Polski. Nie mogę się doczekać warsztatów fotograficznych i spotkania ze zdolnymi miłośnikami fotografii – mówi Lidia Popiel, fotografka i ambasadorka „Świeć się z Energą”.
Grand Prix zdobyła krakowianka Vira Kosina-Polańska, autorka zdjęcia najwyżej ocenionego w kategoriiMoje Miasto. W pozostałych kategoriach zwyciężyli: Sonia Kluga (Mój Dom), Rafał Nowosielski (Moja Rodzina), Patrycja Kopeć (Moja Iluminacja). Dodatkowo jury wyróżniło blisko 50 prac. Pełną listę zwycięzców odnaleźć można na SwiecSie.pl. Z kolei w głosowaniu publiczności wygrali: Marcin Szczepaniak, Sandra Nowak i Kinga Miszczyk. Na laureatów czekają m.in. warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl
 
Poznaliśmy najpiękniej udekorowaną galerię handlową
W zimowej zabawie brały udział też centra handlowe z całej Polski. W I etapie,spośród ponad 80 obiektów, głosujący wybrali 16 finalistów. W ogólnopolskim starciu walczyły one o wizytę edukacyjnej atrakcji Grupy Energa - mobilnego centrum Planety Energii. Finalnie, decyzją Internautów i czytelników lokalnych gazet, ta niepowtarzalna atrakcja dla dzieci odwiedzi Rzeszów i mieszczące się tam Millenium Hall. Mali mieszkańcy Rzeszowa i okolic będą mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje prąd. Ponadto jury postanowiło wyróżnić bydgoskie Zielone Arkady, które ich zdaniem w tym roku rozbłysły najpiękniej.
 
Wszystkie zdjęcia można oglądać na www.SwiecSie.ploraz na facebook.com/SwiecSie
 
Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.
 
***
 
Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd blisko 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni