Cera wrażliwa: jak bezpiecznie zmywać makijaż?

polczynzdroj.info, 18.01.2019, godz. 12:41

Boli, szczypie, piecze, czerwieni się i łuszczy. Cera wrażliwa reaguje zbyt mocno na każdy, nawet najmniejszy błąd w pielęgnacji. Jej posiadaczki mają jeden, bardzo duży problem: jak bezpiecznie zmywać makijaż, skoro nawet pocieranie płatkiem kosmetycznym może mieć przykre konsekwencje? Dowiedz się, jak oczyszczać cerę wrażliwą.

Oczyszczanie cery wrażliwej

Cera wrażliwa może potrzebować zastosowania bardzo wielu kosmetyków kojących i łagodzących. Jednak ich stosowanie na nic się nie zda, jeśli nie będzie dokładnie oczyszczona. Dzięki temu będzie mogła przyjąć różnego rodzaju składniki odżywcze. Oczyszczanie może być jednak skomplikowane, ponieważ skóra bardzo źle reaguje na wiele rzeczy.

Przede wszystkim należy unikać mycia wodą, która nie nawilża, lecz wysusza i ściąga. To często sprawia, że skóra czerwieni się i piecze. Musisz sięgnąć po preparaty, które mają działanie nawilżające, a zarazem kojące. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku płyn micelarny.

Płyn micelarny do zmywania makijażu przy cerze wrażliwej

To prawdziwa rewolucja w demakijażu, w której się zakochasz po pierwszym użyciu. Płyn micelarny jest tak skuteczny, jak mleczko: świetnie radzi sobie z zabrudzeniami, podkładem, a nawet kredką do oczu czy maskarą. Jednocześnie jednak jego zastosowanie jest o wiele subtelniejsze.

Przede wszystkim płyn micelarny możesz stosować bez pocierania. Wystarczy, że bardzo mocno zwilżysz płatek kosmetyczny i przetrzesz delikatnie całą twarz, włącznie z oczami. Samo przykładanie mokrego wacika do twarzy miejsce przy miejscu wystarczy, by dokładnie usunąć cały makijaż. Dlaczego?

Płyn micelarny: niezwykłe działanie miceli

Technologia miceli jest najbardziej rewolucyjnym nabytkiem kosmetologii. Jest to system drobniutkich, niewidzialnych gołym okiem cząsteczek – kuleczek, czyli tak zwanych miceli. Mają one niezwykłe właściwości – same przyciągają zabrudzenia.

Właśnie dlatego nie musisz mocno przecierać twarzy. Ten sam system sprawdza się do zmywania oczu – płyn rozpuszcza kredkę czy tusz i ich drobinki przyciąga do siebie. Błyskawicznie, delikatnie, niezwykle skutecznie.

Pielęgnacja skóry wrażliwej

To jednak nie koniec długiej listy zalet płynu micelarnego. Ten niezwykły kosmetyk ma bardzo silne działanie pielęgnujące. Jeśli sięgniesz po taki dedykowany do skóry wrażliwej, możesz mieć pewność, że zawiera dodatkowe składniki kojące.

Płyn micelarny ma bardzo duże właściwości nawilżające. Uzupełnia niedobory wody w strukturze skóry i zahamowuje jej utratę. To sprawia, że równowaga hydrolipidowa skóry jest zachowana. Co więcej, ma także działanie tonizujące. W przeciwieństwie do większości toników, nie wysusza skóry, a naturalnie i delikatnie przywraca jej odpowiednie pH i lekko napina, a przy tym usuwa toksyny. Z tego względu płyn micelarny powinien być pierwszym krokiem do pielęgnacji, pomoże ci przygotować skórę do zastosowania innych kosmetyków.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni