Czym jest SEM? Sprawdź najskuteczniejsze formy promocji w internecie!

polczynzdroj.info, 12.01.2018, godz. 08:03

Internet to szansa dla przedsiębiorców na pozyskanie klientów nie tylko z rynku regionalnego, ale również ogólnopolskiego. Coraz więcej firm tworzy atrakcyjne strony i sklepy, w których oferują swoje towary i usługi. Niestety posiadanie witryny firmowej nie gwarantuje sprzedażowego sukcesu. Przyciągnięcie potencjalnych nabywców jest możliwe tylko, gdy zainwestujemy w marketing internetowy. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców działających w sieci jest SEM.

SEM – sprawdź dlaczego go potrzebujesz!

Pod pojęciem SEM kryje się marketing w wyszukiwarce internetowej, a dokładniej ogół zabiegów, które mają za zadanie wypromowanie danej firmy. SEM obejmuje działania w obrębie pozycjonowania strony w wynikach organicznych oraz PPC – reklama z płatnymi kliknięciami w link do strony firmowej. Pod pojęciem SEM zawsze zawiera się ogół działań związanych z marketingiem w wyszukiwarkach. Stawiając na profesjonalny i skuteczny marketing strona firmowa przyciągnie rzeszę użytkowników, a to bezpośrednio przełoży się na sprzedaż. Strategii promocji w internecie jest wiele, dlatego wybór zależy od potrzeb i oczekiwań danego przedsiębiorcy.
 
SEO czy PPC? Na jaką reklamę warto postawić?

Sukces w internecie firmy mogą odnieść wybierając spośród dwóch najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Pierwszym z nich jest SEO, czyli popularne Pozycjonowanie strony. Pod tą usługą kryje się szeroki katalog działań w obrębie witryny, jak i poza nią. Pozycjonowanie strony obejmuje rzetelną optymalizację serwisu, dostarczenie unikatowych treści nasyconych słowami kluczowymi oraz link building,czyli pozyskiwanie wartościowych odnośników do strony. Pozycjonowanie strony jest procesem długofalowym, jednak przynosi wymierne korzyści każdemu przedsiębiorcy, który zdecyduje się na współpracę z doświadczoną agencją. SEO w porównaniu z innymi technikami promocji jest bardzo opłacalne. - mówił Specjalista SEM z agencji afterweb.pl. Na efekty pozycjonowania strony należy poczekać zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Drugim narzędziem marketingowym godnym uwagi jest Google AdWords. Kampanie linków sponsorowanych pozwalają na promowanie witryny w wynikach płatnych. Usługi Google AdWords to rozwiązanie dla osób, które oczekują natychmiastowego efektu. Wpłacając środki na konto indywidualne Google i ustawiając reklamę na wybrane słowa kluczowe możemy praktycznie natychmiast promować witrynę firmową. Ponadto poprzez panel administracyjny przedsiębiorca może na bieżąco monitorować efekty reklamy oraz wprowadzać zmiany. Minusem AdWords jest z pewnością koszt, gdyż opłata pobierana jest za każde kliknięcie. Pozycja naszej witryny jest ustalana na zasadzie licytacji, im płacimy więcej, tym wyżej się wyświetlamy. W przypadku konkurencyjnych branż koszt reklamy jest znaczny. Należy też pamiętać, że reklama jest wyświetlana tylko, gdy na naszym koncie znajdują się środki pieniężne.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni