Jak dobierać kolory w stylizacjach modowych?

polczynzdroj.info, 10.05.2016, godz. 10:16

Czy wiecie, że kolor jest ważną cechą odzieży, zauważalną wcześniej niż model, kształt lub rodzaj tkaniny?Na co dzień nie zawsze dbamy o kolory, dobieramy ubrania przeważnie jednolite lub w nie wielkiej ich gamie kolorystycznej. Podczas dobierania takich ubrań powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że komponowanie ubrań w jednej kolorystyce jest szare i bezbarwne.

Często pada pytanie o zakres wiedzy, dzięki której będziemy prawidłowo łączyć kolory. Dużo osób obawia się łączenia kolorystyki na podstawie kontrastu ponieważ uważamy , że jest to odważne łączenie. Wbrew pozorom kolor to nasz sprzymierzeniec w walce o nasz codzienny staranny wygląd.

 
Często podczas takiego dobierania kolorów powinniśmy pamiętać, że możemy szybko przedobrzyć w drugą stronę tak aby nasz ubiór nie wyglądał dziwacznie i mało elegancko. Warto pamiętać, że jeśli chcemy aby nasz wygląd był kolorową stylizacją czyli łączący ubrania o różnej kolorystyce nie powinniśmy zakładać takich dodatków jak biżuteria.
 
Jak łączyć kolory według colour blocking?
 
Dla osób, którzy nie umieją łączyć kolory istnieje możliwość korzystania z takiej formy pomocy jak koła barw. Działanie tego koła jest bardzo proste i na pewno pozwoli nam na dobrą zabawę w tworzeniu własnych stylizacji.
 
Kolory uzupełniające (Complementary Colours ) to dobieranie kolorów znajdujących się po przeciwnych stronach koła barw.
 
Zestawienie analogiczne (Analogous ) to połączenie kolorów z tej samej gamy kolorystycznej.
 
Triada kolorów (Triadic ) to najczęściej łączenie trzech barw równomiernie znajdujących się na kole barw
 
Po literze T (colours/ Split ) to zestawienie kolorów tworzących na kole literę t.
 
Po literze X (Rectangle ) to zestawienie czterech kolorów, które są przeciwległą parą kolorów. Najczęściej jest to łączenie barw zimnych z ciepłymi.
 
Po kwadracie (Square ) to łączenie kolorów oddalonych od siebie o 90 stopni.
 
Przy zestawieniu barw ważne jest aby utrzymywać to samo nasycenie kolorów choćby kolory neonowe z neonowymi, pastelowe z pastelowymi. Powinniśmy tylko dobrze dobierać potrzebne dodatki.
 
Aby dobrze wybrać swój ubiór najkorzystniej jest poruszać się w zakresie trzech kolorów. Więcej porad znajdziesz tutaj http://lepszakobieta.pl/-portal modowy. Dowiedz się, jak stać się jeszcze piękniejszą.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni