Karty kredytowe

polczynzdroj.info, 27.10.2015, godz. 17:36

Dawniej płacono na zasadzie wymiany towarów, potem płacili Ci, którzy posiadali złoto i wartościowe przedmioty. Z czasem złoto miało swój odpowiednik w papierze, aż papier stał się wartością samą w sobie. W tym momencie płacimy pieniędzmi w różnych walutach. Pieniądze łatwo stracić. Na każdym kroku, możemy zapomnieć portfela, może nam go ktoś ukraść, a razem z nim wszystkie pieniądze.

Płatność kartą

Żyjemy w czasach, w których trzeba płacić za wszystko. Co, gdy kupujemy i okazuje się, że nie mamy pieniędzy, aby zapłacić za nasze zakupy? Takie sytuacje dla wszystkich są bardzo niekomfortowe. Od takich sytuacji mamy karty kredytowe. Gdy zabraknie nam pieniędzy, możemy skorzystać z tego produktu bankowego. Możemy nimi płacić zbliżeniowo, możemy wypłacić pieniądze z bankomatu, możemy też robić zakupy przez internet. Płatności kartą stają się coraz popularniejsze, a wszystkie sklepy w największych miastach mają terminale płatnicze. Również mniejsze miasta i wsie wprowadzają terminale, aby klienci mogli zapłacić nawet wtedy, gdy gotówki w portfelu brak.

Karta kredytowa

Karty kredytowe są rodzajem kredytu, ale klienci otrzymują je w postaci karty. To kredyt nisko oprocentowany, którego przeznaczeniem jest płatność za zakupy. Prościej mówiąc, to kredyt gotówkowy, z oddzielnym kontem bankowym i kartą płatniczą. Są to kredyty wydawane na co najmniej rok z linią kredytową. Możemy wykorzystać wszystko, albo część środków i oddać tyle ile wykorzystaliśmy. To bardzo wygodny środek płatniczy, ale trzeba się liczyć z tym, że po upływie terminu trzeba zwrócić całą wykorzystaną kwotę powiększoną o odsetki.

Oferta banku

Aby skorzystać z możliwości użytkowania tego typu kart należy zwrócić się do banku z wnioskiem o wydanie kart kredytowych. Każdy bank w swojej ofercie posiada po kilka kart z różnymi dodatkami. Przy niektórych mamy zniżki w niektórych sklepach, inne dają nam możliwość tańszego zakupu biletów lotniczych. W zależności do jakich zakupów potrzebujmy karty, z takiej powinniśmy korzystać. W przeciwieństwie do kredytów, klienci mogą posiadać kilka kart kredytowych.

Spłata

Karty są wydawane na okres co najmniej 12 miesięcy, ale najczęściej klienci wybierają okres 24 miesięcy. Przez ten czas zostaje włączona linia kredytowa, oprocentowana, z której w każdym momencie można skorzystać. Karty kredytowe służą do opłacania zakupów internetowych, biletów lotniczych, a także zakupów bezpośrednio w sklepie. Ich spłata polega na regularnych, co miesięcznych wpłatach rat na konto karty. Kartę można również spłacić razem z upływem jej ważności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest ona oprocentowana jak kredyty gotówkowe i rata wyniesie więcej niż kwota, z której skorzystaliśmy.  To produkt, z którego warto korzystać, a le z rozwagą, aby się znacznie nie zadłużyć.

 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni
Komentarze

Dodaj komentarz

zaloguj sięrejestracja

Znamy Twoje IP (54.198.210.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Pozostało znaków:
1000
Oglądasz 1-16 z 1 komentarzy
Sortuj wg datyPokaż wszyskie
PoprzednieNastępne