Kokardy, kotyliony i flagi, czyli polskie symbole patriotyczne

polczynzdroj.info, 26.03.2018, godz. 17:22

Historia Polski obfituje w wiele ważnych momentów. Pamięć o nich trwa tak długo, jak długo je wspominany i przekazujemy kolejnym pokoleniom. Tożsamość narodowa ma ogromne znaczenie i warto o nią dbać. Jednym z najważniejszych elementów ją tworzących jest obchodzenie świąt narodowych oraz udział w uroczystościach państwowych.

Polskie symbole narodowe

Oczywiście, do najważniejszych symboli narodowych należą hymn, godło i flaga. Ta ostatnia jest wykorzystywana w czasie uroczystości narodowych, zdobi wiele instytucji państwowych znajdujących się zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Przy wielu okazjach wykorzystujemy ją również do dekoracji własnych domów, mieszkań i posesji. W czasie obchodów Święta Niepodległości organizowane są pochody, w których licznie biorą udział ludzie niosący flagi.
Innym, pięknym symbolem polskiego patriotyzmu są kotyliony biało czerwone. Kokardy, znane szerzej właśnie jako kotyliony narodowe, pojawiły się w naszej historii już w 1831r. Były noszone przez wojskowych, którzy w ten sposób chcieli podkreślić swój związek z ojczyzną. Przypinano je do żołnierskich czapek, często ozdabiano nimi również końskie głowy.
Na początku miały one kształt kokardy, jednak z biegiem lat zmieniły swój wygląd. Obecnie zostały nieco zapomniane. Zazwyczaj, wykonuje się kotyliony narodowe na zamówienie i używa głównie w czasie ważnych uroczystości państwowych. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „ kotyliony narodowe producent” można znaleźć kilka firm, świadczących tego typu usługi, m.in.:https://przypinki.eu/kotyliony-flo-rozety.html.Warto korzystać z takich symboli, podtrzymując w ten sposób starą, patriotyczną tradycję. 
 
Znaczki metalowe

O ile wcześniej opisane Kotyliony biało- czerwone narodowe używa się tylko w czasie uroczystości państwowych, wiele innych, patriotycznych ozdób można wykorzystywać na co dzień. Doskonałym pomysłem są Znaczki metalowe- tłoczone emaliowane, które mogą zostać wykonane zgodnie z zamówieniem klienta. Mogą więc nawiązywać do herbów, ważny historycznych wydarzeń, konkretnych miast lub ich symboli. W ten sposób pozytywnie wpływają na patriotyzm lokalny, przybliżając polską tradycję i kulturę. Można przypiąć je zarówno do różnych części garderoby, jak i np. do plecaka. Wiele rodzajów tego typu ozdób można zamówić tutaj: https://przypinki.eu/pinsy-metalowe-dostepne-rodzaje.html. Oczywiście podane wcześniej propozycje wykonania są tylko jednymi z licznych możliwości, ponieważ znaczki mogą być bardzo różnorodne, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby osoby je zamawiającej.
 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni