Piękne trasy trekkingowe na Wolinie

polczynzdroj.info, 20.10.2017, godz. 18:49

Chcąc spędzić weekend w bajecznych sceneriach wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę. Wyspa Wolin zachwyca nas swoim pięknem, a także interesującą historią od zawsze, a turyści ze wszystkich stron świata doceniają jej niepowtarzalny klimat.

Znajdujący się w środkowo-zachodniej części wyspy Woliński Park Narodowy stanowi idealny punkt na dalszą trekkingową wyprawę. Podczas zwiedzania koniecznie należy poświęcić czas na podziwianie imponujących, sięgających nawet 95 metrów klifów. Warto również udać się na punkt widokowy na Wzgórzu Gosań, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok.

Okazy flory i fauny na Wolinie

Oficjalnym symbolem Wolińskiego parku Narodowego jest bielik, którego żywe okazy możemy podziwiać w specjalistycznych wolierach obok Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego oraz w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Cała fauna wyspy Wolin jest uznawana za wyjątkowo bogatą i reprezentującą bardzo rzadkie gatunki zwierząt. Na terenie wyspy stwierdzono występowanie aż 230 gatunków różnorodnych ptaków. Sam Park Woliński stanowi miejsce ochrony siedlisk ptaków wodno-błotnych, które dzięki panującemu spokojowi i ciszy są w stanie zamieszkiwać ten teren. Podczas wyprawy trekkingowej z pewnością będziemy mieli okazję podziwiać piękno rzadkich gatunków zwierząt, których na co dzień nie mamy okazji nawet zobaczyć. Zwłaszcza jesienią, kiedy drzewa  przybierają rude kolory, a słońce puszcza przyjemne złociste promienie, wyspa Wolin i znajdujący się na niej Park Woliński stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Trekking nad morzem - zaplanuj go z nami

Spędzenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu gwarantuje nam wyśmienite samopoczucie i maksymalny relaks. Jesień wcale nie musi kojarzyć się nam z przesiadywaniem całych dni w domu przed telewizorem. Warto zdecydować się na wyjazd i rozrywkę w formie wędrówki po pięknych, rodzimych szlakach. Pamiętajmy, przed wycieczką niezależnie w jakie miejsce koniecznie wyposażmy się w ciepłe, nieprzemakalne ubrania. Chcąc zaopatrzyć się w inne akcesoria do uprawiania aktywności outdoorowych warto  sprawdzić ofertę sklepu Addnature.pl. To właśnie Addnature.pl wraz z aplikacją Komoot przygotowali specjalnie dla nas propozycje tras po wyspie Wolin oraz po innych rejonach Polski, które można znaleźć na stronie Addnature.pl.

Warto skorzystać z gotowego projektu trasy, dzięki któremu będziemy mogli mieć pewność, że wyprawa trekkingowa zawarła wszystkie najważniejsze atrakcje i nic nas nie ominęło. Podczas szlaku przydać się może również aplikacja Komoot, która współtworzy cały projekt. Dzięki niej możemy śledzić swoje aktualne położenie, a także projektować własne trasy w przyszłości. Aplikacja z pewnością przyda się zarówno początkującym miłośnikom trekkingu, jak i zapalonym hobbystom.

Wyprawa w rejony cechujące się pięknem natury i bogactwem flory i fauny sprawi, że choć na chwilę oderwiemy się od codziennej monotonii i zbliżymy się do otaczającej nas przyrody. 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni