Przyczyny męskich problemów

polczynzdroj.info, 21.08.2017, godz. 15:31

Problem ze wzwodem pojawia się najczęściej po 40-tym roku życia i może być konsekwencją siedzącej pracy lub kłopotów ze zdrowiem. Mimo, że dotyka w życiu każdy z panów chociaż raz doświadczy kłopotów z osiągnięciem wzwodu nadal stanowi to temat tabu. Panowie boją się przyznać, że maja problem, co prowadzi do pogłębienia frustracji i stresu co w konsekwencji prowadzi do pogłębienia przyczyny. Również niedostateczna edukacja seksualna w szkołach skutkuje wieloma mitami i nieporozumieniami, co przekłada się strach przed zbliżeniem i poczucie wstydu.

Erekcja

Penis to tak na prawdę bardzo skuteczna maszyna. Składa się on z ciał jamistych, które stanowią rodzaj zatoczek czy jamek. Podczas podniecenia jamki te wypełniają się krwią a prącie twardnieje i podnosi się. Aby wystąpił mechanizm wypełniania jamek potrzebna jest równowaga między dwiema substancjami. Niedobór którejś z nich powoduje, że cała skomplikowana hydraulika nie może prawidłowo zadziałać. Tutaj problemy możemy podzielić na te natury psychicznej i fizycznej.

Przynajmniej 40% panów po 40-tce doświadczyło kłopotów z osiągnięciem wzwodu. Może się to wydarzyć przed lub nawet w trakcie stosunku z partnerką. Panów w tym momencie nachodzą czarne myśli przez co problem staje się trudniejszy do rozwiązania. Czasem wystarczy odrobina relaksu i podniesienia samooceny, a niekiedy niezbędna jest wizyta u odpowiedniego lekarza. Problemy z potencją to niekiedy pierwszy objaw poważniejszych schorzeń, dlatego też nie wolno zamiatać sprawy pod dywan. Trzeba działać.

Problem w głowie?

Brak erekcji na tle psychicznym to głównie przypadłość młodszych panów. U młodych mężczyzn problem z erekcją pojawia się głównie w wyniku stresu. Nie jest on przygotowany do współżycia, obawia się, że partnerka zajdzie w ciążę lub nie jest przekonany do swoich umiejętności. Jeśli kłopot pojawia się jedynie w sytuacji intymnej, natomiast nie występuje podczas na przykład masturbacji, oraz wzwód pojawia się samoistnie w nocy to nie ma się czym przejmować. Prawdopodobnie zawinił stres. Również palenie papierosów, spożycie alkoholu oraz sterydów anabolicznych wpływa na jakość współżycia. Zdecydowanie w tym wypadku warto zwrócić się do psychologa lub seksuologa, który pomoże znaleźć przyczynę problemów i dobierze rozwiązanie. Czasem okazuje się, że nuda w łóżku i niedopasowanie intymne partnerów to główny powód.

Za niepowodzenie w łóżku mogą więc odpowiadać:

 • Niskie poczucie własnej wartości;
 • Kompleks małego członka;
 • Pochodzenie z ortodoksyjnej rodziny;
 • Poczucie winy;
 • Fobie i lęki;
 • Dewiacje;
 • Strach przed niechcianą ciążą partnerki lub zarażeniem chorobami wenerycznymi;
 • Problemy w związku;
 • Stres w codziennym życiu.

Problem organiczny

Jeśli natomiast erekcja nie pojawia się samoistnie nawet podczas snu należy zastanowić się nad stanem naszego zdrowia. Wiele chorób ujawnia się bardzo wcześnie właśnie w tej najdelikatniejszej materii. Często bywa tez tak, że u panów problemy ze wzwodem są diagnozowane przy okazji odkrycia właśnie innych schorzeń. Najczęściej winowajcą jest tu nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroby serca, ale też stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego i cukrzyca. Zażywane leki niestety również mogą wpływać na dysfunkcję prącia. Im jest się starszym tym choroby te mogą występować częściej, dlatego też warto obserwować własne ciało. Jeśli penis nie może osiągnąć wzwodu nie należy tego lekceważyć. Dla przykładu miażdżyca, zanim ujawni się w żyłach i tętnicach może dawać objawy właśnie zamykając dojście krwi do ciał jamistych w prąci w konsekwencji czego nie pojawia się erekcja. Lekarz zdiagnozuje chorobę szybciej, jeśli będzie wiedział o takiej przypadłości, dzięki czemu leczenie będzie skuteczniejsze.

Przyczynami zaburzeń erekcji na tle organicznym są:

 • Palenie papierosów, zażywanie narkotyków i nadużywanie alkoholu;
 • Uszkodzenia naczyń i ciał jamistych;
 • Zaburzenia na tle hormonalnym lub neurologicznym;
 • Miażdżyca, cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, stwardnienie rozsiane;
 • Przebyte operacje na gruczole krokowym;
 • Zażywane leki.

Więcej o zaburzeniach erekcji przeczytasz na stronie: http://www.permen.pl/przyczyny.html.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni