Sposoby na nocny kaszel

polczynzdroj.info, 19.02.2018, godz. 09:10

Kaszel jest naturalnym odruchem, towarzyszącym chorobom górnych i dolnych dróg oddechowych, astmie, grypie, przeziębieniu i alergii. Niestety, odruch kaszlu często pojawia się w nocy, przez co rano wstaje się zmęczonym i niewyspanym. Aby dobrze spać w nocy i pozbyć się uporczywego kaszlu, warto postawić na sprawdzone sposoby na tę dolegliwość.

Kaszel, który nie pozwala spać

Męczący kaszel w nocy może pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dzieci często budzą się z jego powodu, a gdy napad kaszlu trwa długo - mogą zwymiotować. Dorośli rano wstają zmęczeni, gdyż nocny kaszel budzi ich nawet kilka razy jednej nocy i utrudnia prawidłową regenerację organizmu. Więcej o rodzajach kaszlu oraz o przyczynach jego pojawiania się można przeczytać w serwisie http://zamiastl4.pl/.
 
Dlaczego kaszlemy w nocy?
 
Kaszel może nasilać się w nocy z wielu powodów. Wysuszone powietrze w mieszkaniu, obecność sierści zwierząt lub dymu papierosowego w powietrzu, a także zażywanie niektórych leków prowadzi do pojawiania się nocnego kaszlu. Odruch ten może zatem towarzyszyć chorobie, jak i zupełnie zdrowym osobom.
 
Jeżeli dokucza nam męczący kaszel w nocy, wskazane jest poszukanie jego przyczyny. Wiele z nich łatwo wyeliminować. Przed snem powinno się wietrzyć sypialnię, a w okresie grzewczym nawilżać powietrze, np. susząc na grzejnikach mokre ręczniki. Sierść zwierząt powinno się odkurzać każdego dnia. Palenia papierosów w domu należy kategorycznie zabronić. W przypadku astmy lub alergii wskazana jest konsultacja z lekarzem i wdrożenie odpowiedniego leczenia.
 
Co robić na duszący kaszel w nocy, czyli niezawodny domowy sposób
 
Jeżeli odruch kaszlu w nocy jest wynikiem choroby, można postawić na domowe sposoby. A więc, co robić na duszący kaszel w nocy? Jeżeli w nocy chorego wybudza kaszel mokry, zabronione jest podawanie mu przed snem leków rozrzedzających wydzielinę, która zalega w rogach oddechowych. Rozrzedzona flegma wzmaga odruch kaszlu, dlatego rezygnacja z syropów lub tabletek przez snem przyniesie ulgę.
 
W przypadku kaszlu suchego, warto postawić na miksturę z apteczki babuni. Przygotowuje się ją z dwóch zmiażdżonych ząbków czosnku, soku z dwóch cytryn, dwóch szklanek przegotowanej wody i trzech łyżek miodu. Wszystkie składniki należy zmieszać ze sobą i odstawić na dobę. Domowy syrop pije się po jednej łyżce stołowej w południe oraz przed snem. Mikstura zwalcza wirusy i bakterie, wzmacnia organizm w walce z chorobą, a także pomaga nawilżyć podrażnione gardło i krtań.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni