Uzdrowisko Połczyn laureatem nagrody Drzewko Życia

polczynzdroj.info, 27.04.2018, godz. 17:41

Uzdrowisko Połczyn nagrodzone za autorską borowinową terapię leczenia bezpłodności u kobiet

Nagrodę „Drzewko Życia” otrzymało Uzdrowisko Połczyn podczas 47. Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” w Katowicach. Wyróżnienie zostało przyznane Uzdrowisku za terapię leczenia bezpłodności u kobiet i unikalne preparaty pielęgnacyjne na bazie połczyńskiej borowiny i solanek.

Autorska, naturalna terapia leczenia bezpłodności w Uzdrowisku Połczyn adresowana jest do kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę. Aktualnie prowadzona jest w Instytucie Kobiecego Zdrowia, a konkretniej w Ośrodku Balneologii Ginekologicznej, zlokalizowanym w Sanatorium Podhale w Połczynie-Zdroju. Nowatorski program terapeutyczny obejmuje m.in. laseroterapię, światłoterapię, konsultacje lekarskie, gimnastykę indywidualną oraz specjalistyczne zabiegi borowinowe, tj. tampony, zawijania czy kąpiele.

- Instytut Kobiecego Zdrowia funkcjonuje w Uzdrowisku Połczyn ponad 60 lat. Cieszymy się, że nasze działania w zakresie balneologii ginekologicznej zostały po raz kolejny docenione, tym razem podczas niezwykle popularnych Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. Dzięki takim wyróżnieniom, metody leczenia bezpłodności, bazujące na naturalnych składnikach, zyskują w Polsce coraz szersze grono zwolenników. My z kolei możemy pomagać coraz większej liczbie Polek, które zmagają się z tym problemem – mówi Jacek Pawłowicz, wiceprezes zarządu w Uzdrowisku Połczyn.

Na katowickich targach Uzdrowisko zaprezentowało również sposoby wykorzystania własnych solanek i borowiny w kosmetologii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wyróżniona linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy i cała, która powstaje właśnie w Połczynie-Zdroju.

– Lecznicze składniki naturalne, które wykorzystujemy do produkcji kosmetyków sprawiają, że nasze produkty są skuteczne i bezpieczne. Dobroczynne działanie borowiny i solanek z Połczyna doceniają już nie tylko Polacy, ale również turyści z całej Europy, co cieszy podwójnie – dodaje Jacek Pawłowicz.

Coroczne targi „Bliżej zdrowia, bliżej natury” w Katowicach to spotkanie naukowców, specjalistów od medycyny naturalnej, polskich i zagranicznych producentów oraz wszystkich osób, które interesują się niekonwencjonalną kosmetologią, ziołolecznictwem i szeroko pojętym zdrowym trybem życia. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 10 000 uczestników.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni