Węże ogrodowe – praca w ogrodzie jest bez nich niemożliwa

polczynzdroj.info, 26.03.2018, godz. 09:50

Jeżeli jesteś zapalonym działkowcem/ogrodnikiem, wiesz dobrze, że potrzebujesz sporej liczby narzędzi do pracy. Jednym z nich są węże ogrodowe, które są niezastąpione w kwestii utrzymania ogrodu w dobrej kondycji.

Zadbaj o swój ogród

Za oknem astronomiczna wiosna, co oznacza, że czas pomyśleć o swoim ogrodzie. Zwłaszcza, że pierwsze nasadzenia będzie trzeba robić już w kwietniu/maju. Czy jesteś na nie przygotowany? Czy twój garaż lub składzik ma na stanie najważniejsze narzędzia? Dobrze jest to sprawdzić, zanim przyjdzie nerwowy czas kopania, siania i podlewania. Bez sprzętu możemy zostać na przysłowiowym lodzie, co opóźni nasze działania w ogrodzie. Zwłaszcza, gdy pracujemy w tygodniu i na większe zakupy możemy sobie pozwolić jedynie w weekend. Tak więc zobacz, jak wygląda sytuacja na froncie walki o piękny ogród.
 
Węże ogrodowe – bez nich nie dasz rady
 
Nie można jednoznacznie stwierdzić, które z narzędzi jest najważniejsze. Zarówno grabie, łopaty, grace, jak i węże ogrodowe muszą być na wyposażeniu każdego ogrodnika. Do tego dochodzi cała masa większego i mniejszego sprzętu, jak nożyce do strzyżenia, kosiarka lub wiadra. My w tym tekście skupimy się na wężach ogrodowych, które możesz, ale nie zawsze musisz mieć. Jednak jeżeli masz przydomowy ogródek, to wąż ogrodowy jest niezbędny. Dlaczego? Ogród to chluba każdego domu, dlatego powinien być zadbany.
 
A najlepiej o niego zadbamy, gdy wszystkie rośliny będą rosły, a trawa będzie zielona. Niestety, nie zawsze mamy na to wpływ. Możemy się starać, kupować nawozy, a i tak nie osiągniemy zakładanych rezultatów. A to wszystko przez pogodę. Bo albo pada za dużo, albo za mało. Na obfite opady nie mamy wpływu, a walka z nimi jest niemal niemożliwa. Inaczej wygląda sprawa z porą suchą i brakiem deszczu. Z tym możemy sobie poradzić. Potrzeba jedynie trochę chęci i.. węża ogrodowego. Z chęciami różnie bywa, jednak węże ogrodowe możemy kupić bez większego problemu. Bez większego, ponieważ musimy jednak wybrać spośród dość sporej ich ilości. Na rynku dostaniemy zarówno węże ogrodowe za kilkanaście złotych, jak i za prawie 100. Czy są między nimi różnice? Oczywiście. Te tańsze są wykonane z gorszej jakości materiałów, przez co szybciej się zużywają. Jeżeli wiemy, że będziemy korzystać z węża dość często, lepiej zainwestować w niego nieco więcej pieniędzy. Należy również pamiętać o odpowiedniej długości węża. Za krótki nie podleje nam całego ogrodu, z kolei zbyt długi będzie tylko wadził. Z doborem nie powinno być żadnego problemu, bowiem kupimy w każdym sklepie węże od 10 do nawet 50 metrów.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni