WS-X4748-RJ45V+E – jeden z produktów Cisco

polczynzdroj.info, 29.03.2018, godz. 10:50

Amerykańskie przedsiębiorstwo Cisco Systems to lider w zakresie technologi informacyjnej i sieci. W swojej ofercie ma szeroką gamę produktów i usług niezbędnych zarówno w małych, średnich, jak i największych firm. Jednym z nich jest przełącznik komputerowy (switch) WS-X4748-RJ45V+E.

Kilka słów o firmie

Gdzie mógł powstać światowy potentat w dziedzinie nowych technologii (high-tech)? Odpowiedź jest tylko jedna: tam, gdzie wszystkie tego typu firmy. Facebook, Google, Hewlett-Packard i również Cisco Systems, Inc. - wszystkie te firmy swoją siedzibę mają w Dolinie Krzemowej. Jest to północna część Doliny Santa Clara w stanie Kalifornia. Dolina Krzemowa w świadomości Amerykanów pełni rolę technopolis od at 50. XX wieku. Jednak Cisco Systems powstało ponad 30 lat później. W 1984 roku małżeństwo naukowców z uniwersytetu Stanforda zdecydowało się na otworzenie swojego biznesu. Skąd się wzięła nazwa przedsiębiorstwa? Założyciele Leonard Bosack i Sandra Lerner wzięli ją od położonego niedaleko miasta San Francisco, stolicy hrabstwa o takiej samej nazwie. Jednak 32-letni Bosack długo nie pracował w stworzonej przez siebie i żonę firmie. Odeszli z niej sześć lat później, pobierając odprawę w wysokości 170 milionów dolarów. Tym samym 35-letnia Lerner i jej o 3 lata starszy mąż bardzo szybko dorobili się pokaźnego majątku.
 
A firma rozwijała się dalej. Dokonała kilku ważnych przejęć, do których należały m.in.: zakup Linksys w 2003 roku za kwotę 500 milionów dolarów oraz Scientific Atlanta dwa lata później za niebagatelną sumę siedmiu miliardów dolarów. Obecnie Cisco Systems, Inc. ma swoje oddziały w 75 krajach świata i zatrudnia ponad 70 tysięcy osób. Firma zajmuje się szeroko rozumianą technologią informatyczną. Najważniejsze z nich to sprzedaż, produkcja rozwiązań systemów: telekomunikacyjnego, sprzętu sieciowego, współpracy grupowej, centr przetwarzania danych, wideo i bezpieczeństwa sieciowego. A jednym z jej produktów jest przełącznik komputerowy WS-X4748-RJ45V+E.
 
WS-X4748-RJ45V+E - czym jest przełącznik komputerowy?
 
Pojęcie przełącznik komputerowy (ang. switch), to urządzenie, który pełni rolę przekaźnika pomiędzy kilkoma segmentami sieci komputerowej. Jego zadaniem jest przekazywanie ramki między segmentami sieci z doborem portu przełącznika, na który jest przekazywana. WS-X4748-RJ45V+E to jeden z najbardziej wydajnych switchów. Amerykańska firma ma ich w sprzedaży wiele, ten zaś wyróżnia się zwiększoną pojemnością przełączania na jedno gniazdo i działaniem z szybkością 48 gigabitów na gniazdo. Te liczby robią duże wrażenie.

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni