Wybór pościeli dla dziecka

polczynzdroj.info, 17.10.2016, godz. 18:50

Bardzo ważnym elementem w życiu każdego dziecka jest sen. Im dziecko młodsze, tym więcej snu potrzebuje. Dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech rodzice powinni dbać nie tylko o odpowiednią ilość, ale również i jakość snu dziecka.

Do zapewnienia tej jakości niezbędnym elementem jest właściwie dobrane łóżeczko, lub w przypadku starszych dzieci, łóżko dziecięce, oraz odpowiednia pościel. Rodzice najczęściej decydują się na zakup pościli bawełnianych. Natomiast w przypadku wyboru wypełnienia kołdry, czy poduszek panuje już większa dowolność. Najczęściej można się spotkać z wypełnieniami wełnianymi, puchowymi, lub z pierzem, oraz wykonanymi z materiałów syntetycznych oraz antyalergicznych. Największą zaletą pościeli z wypełnieniem wełnianym są jej właściwości termoizolacyjne, oraz zapewniana przez nią odpowiednia wentylacja. Z tego powodu ten typ pościeli może znaleźć zastosowanie zarówno podczas cieplejszych, jak i chłodniejszych pór roku. 

Nad zakupem pościeli wełnianych z pewnością powinni zastanowić się rodzice dzieci uczulonych na roztocza. Dla rodziców rozważających zakup pościeli wypełnionych pierzem, lub pościeli puchowej cenna może się okazać uwaga iż ta druga ma lepsze właściwości cieplne, niż klasyczne pościele wypełnione pierzem. Ponadto kołdry puchowe są lżejsze niż te z pierzem. Należy tez dodać, że obydwa te warianty mogą nader często wywoływać różnego rodzaju reakcje alergiczne, zatem nie są one zalecane dla rodziców dzieci cierpiących na alergię. Pościele dziecięce antyalergiczne to takie natomiast, które wypełnione są granulatem styropianowym lub silikonem. Ich zaletą jest to ,że są miękkie w dotyku, a także dobrze zatrzymują ciepło. 
 
Znajdź pościel dla dzieci na stronie zaira.pl.
 
Ponadto należy nadmienić właściwości antystatyczne tego rodzaju pościeli. Najczęściej stosowane zamknięcia w pościelach dziecięcych to zakładki, lub zamki. Te drugie uchodzą za bardziej praktyczne, ze względu na fakt, iż ograniczają one dopływ kurzu. Utrudniają one również przemieszczanie umieszczonego w nich wypełnienia. 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni