Ostatnia „normalna” rekrutacja do szkół średnich

polczynzdroj.info, 12.04.2018, godz. 10:13

Jak zwykle o tej porze roku czas pomyśleć o zapisaniu swojego dziecka do szkoły, oczywiście jeśli akurat kończy przedszkole lub gimnazjum. Jeszcze w tym roku wszystko powinno przebiegać normalnie i spokojnie, ale już od przyszłego roku czeka nas prawdziwa rewolucja.

O ile w rekrutacji do szkoły podstawowej nic się nie zmieni, to uczniowie startujący do połczyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych muszą się przygotować na prawdziwą rewolucję. W 2019 spotkać się bowiem mają w pierwszych klasach szkół ponadgimnazjalnych absolwenci wygaszanych gimnazjów z pierwszymi absolwentami zreformowanej ośmioklasowej podstawówki.

Z jednej strony może być to sytuacja korzystna dla połczyńskiej szkoły, gdyż od dawna wiadomo, że na nadmiar uczniów nie narzeka. Mieszkańców ma Połczyn coraz mniej, więc nic dziwnego, że i licealistów, czy uczniów technikum nie przybywa. Z drugiej strony jesteśmy bardzo ciekawi jak szkoła zdoła zorganizować naukę tylu uczniów, którzy nie mogą być w jednej klasie. Obecne gimnazja i podstawówki ośmioklasowe mają zupełnie inne podstawy nauczania, których kontynuacja wymaga oddzielenia uczniów aż do matury. Nie wspominając już o tym, że będą oni w różnym wieku.

 

Zatem w tym roku jeszcze normalnie, ale za rok przekonamy się w praktyce jak wyglądają efekty reformy szkolnictwa minister Zalewskiej. Oby nie było tak, że przez nadmiar kandydatów, młodzi ludzie nie będą się mogli dostać do wymarzonej szkoły.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni