Ferie 2016 w Połczynie-Zdroju

polczynzdroj.info, 28.01.2016, godz. 11:09

Oprócz cyklu spotkań organizowanych przez połczyńskie Centrum Kultury, wiele ciekawych zajęć dla dzieci w ferie oferują filie biblioteczne i świetlice wiejskie w naszej gminie. Zapraszamy do zapoznania się z tymi propozycjami.

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, organizuje cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Zajęcia realizowane będą w CK Kino Goplana oraz w placówkach wiejskich (Filiach Bibliotecznych i Świetlicach Wiejskich).

CK Kino Goplana organizuje cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych pt. „Ferie w Krainie Czarów”. Wszystkie elementy programu związane będą z książką „Alicja w Krainie Czarów”.

Zajęcia realizowane będą w CK Kino Goplana od 01 lutego do 12 lutego, w programie znajdują się m.in. seanse filmowe („Paddington”, „Miś Jogi”, „Psy i koty. Odwet Kitti”), zajęcia plastyczne (tworzenie krainy czarów: olbrzymie kwiaty, grzyby i postacie oraz kukiełki z książki „Alicja w Krainie Czarów”), maraton czytania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”(fragmenty „Alicja w Krainie Czarów”), zabawy związane z książką, gra miejska pt. „Za białym królikiem” (uczestnicy podzieleni na grupy będą musieli udać się do kilku miejsc w naszym mieści i wykonać tam powierzone im zadanie, przez bohaterów z książki „Alicja w Krainie Czarów”), warsztaty teatralne (przy pomocy wcześniej wykonanych kukiełek przygotowane zostaną etiudy lalkowe).
Placówki wiejskie będę realizowały ferie zimowe w ramach własnych programów tematycznych. W każdej placówce odbędzie się spotkanie dotyczące bezpiecznych ferii w formie spotkania z policjantem, strażakiem lub przeprowadzenia pogadanki.

Filia Biblioteczna w Redle zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 13.00 na zajęcia pt. „Ferie w królestwie zimy””.W programie znajdziemy m.in.: zajęcia plastyczne („Niewidzialny rysunek” przy wykorzystaniu kredek świecowych, farb plakatowych i pasty do zębów, wykonanie walentynkowych kartek z życzeniami), gry i zabawy umysłowe (kalambury, turnieje wiedzy, gry i zabawy przy muzyce), wycieczki do lasu i dokarmianie ptaków, zajęcia kulinarne. Odbędzie się także kulig zakończony ogniskiem i zabawami na śniegu. Każdego dnia dzieci i młodzież bawić się będą uczestnicząc w grach planszowych i komputerowych zaś z najmłodszymi uczestnikami ferii odbywać się będą zajęcia z książką. Z prac plastycznych wykonanych podczas ferii powstanie wystawa.

Filia Biblioteczna w Gawrońcu zaprasza na zajęcia feeryjne pt. „Ferie na miejscu, czyli My i Gawroniec w roli głównej”. Zajęcia będą się odbywać w dniach i godzinach otwarcia filii. W ramach zajęć proponujemy: wycieczkę pieszą pt. „My i Gawroniec”, podczas której będą fotografowane ciekawe miejsca oraz zbierane materiały do przygotowania feryjnej pamiątki, zabawy na wesoło (zabawy logiczne i ruchowe, zabawy z kolorem oraz zimowe zabawy na śniegu), wycieczkę do lasu z myśliwym – tropienie śladów, zajęcia plastyczne – przygotowanie feeryjnej pamiątki, zajęcia kulinarne, spotkanie z hobbystami. Na zakończenie ferii odbędzie się bal karnawałowy.

Filia Biblioteczna w Popielewie realizować będzie zajęcia feeryjne w poniedziałki i środy w godzinach od 11.00 do 18.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00. W programie zajęć znajdą się m.in.:głośne czytanie bajki „Muminki”; gry i zabawy; wyprawa w plener – „Tropem zwierząt” – rozpoznawanie śladów; zajęcia plastyczne: „Muminkowy świat” – technika dowolna, „Ślady zwierząt”.

Filia Biblioteczna w Kołaczu będzie realizowała ferie zimowe pt.”Gałgankowe wariacje” od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00. W ramach zajęć odbędzie się: czytanie na dywanie, spacer z grami i zabawami na śniegu, zajęcia kulinarne, a przede wszystkim zajęcia plastyczne z wykorzystaniem gałganków, z których powstaną marionetki i krajobrazy. Na zakończenie ferii odbędzie się wystawa powstałych gałgankowych prac oraz ognisko lub kulig.

Świetlica Wiejska w Łośnicy zaprasza na zajęcia feeryjne pt.”Zimo baw się z nami” od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00. W programie ferii znajdą się przede wszystkim zajęcia plastyczno-techniczne: zabawa integracyjna – budowa „Wesołej Wsi” z wykorzystaniem kartonów i gazet, malowanie zimowych krajobrazów, wykonanie plakatów pt.”Bezpieczne ferie” oraz bałwanków z waty, wyklejanie plasteliną, wykonanie zimowych witraży oraz rzeźb ze śniegu, konkurs plastyczny „Na najładniejszą kartkę z zimowym pejzażem”. Odbędą się także zajęcia w Klubie gracza (gry planszowe, kalambury, zajęcia zimowe na śniegu), zabawy przy muzyce, „Zimowa olimpiada sportowa” oraz „Dziecięce Igrzyska Sportowe”. Na zakończenie ferii zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny oraz odbędzie się „Pożegnalny bal feeryjny”.

Świetlica Wiejska w Bronowie będzie realizowała ferie zimowe pn.”Papierowe szaleństwo”. Głównym działaniem będą zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają różnorodne techniki wykonywania ozdób z papieru. Zostanie także zorganizowana pogadanka z leśniczym, której będzie towarzyszył wyjazd do lasu i dokarmianie zwierząt, zaś 6 lutego mieszkańcy Bronowa zostaną zaproszeni na zabawę choinkową. Na koniec ferii odbędzie się kulig zakończony ogniskiem z kiełbaskami. Świetlica zaprasza na ferie w poniedziałek i środę w godzinach 16.00-20.00 oraz we wtorek, czwartek i piątek w godzinach 13.00-17.00.

Świetlica Wiejska w Czarnkowiu zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feeryjne od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00. W programie zajęć są: gry i zabawy – logiczne i ruchowe, zajęcia kulinarne, turniej tenisa stołowego oraz turniej wiedzy pt.”Milionerzy”, pogadanka na temat życia leśnych zwierząt zimą, wykonanie karmników dla ptaków, piesza wyprawa po okolicy, zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zajęcia plastyczne (malowanie zimowego pejzażu na dużych formatach, cuda z papierowej wikliny, walentynkowe prace wykonane z masy solnej, origami). Na zakończenie ferii 13 lutego odbędzie się ognisko z kiełbaskami.

Świetlica Wiejska w Borkowie będzie realizowała ferie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. W ramach zajęć odbędą się wycieczki plenerowe i zabawy na śniegu, zajęcia plastyczne (praca z modeliną), gry i zabawy ruchowe i stolikowe, spotkanie z policjantem oraz zabawa choinkowa.

Świetlica Wiejska w Zajączkówku jest w okresie ferii czynna w dniach i godzinach otwarcia świetlicy. Dzieci będą brały udział m.in. w grach i zabawach stolikowych, zajęciach plastycznych i komputerowych, zagrają w ping-ponga, wezmą udział w wycieczce oraz pojadą na seans filmowy do połczyńskiego kina. Z okazji „Tłustego Czwartku” świetlica zaprasza na DZIEŃ KUCHARZA, podczas którego zostaną upieczone ciasteczka. 6 lutego mieszkańcy Sołectwa Zajączkówko i Zajączkowo wspólnie uczestniczyć będą w zabawie choinkowej.

Świetlica Wiejska w Szeligowie zaprasza na zajęcia feeryjne pt.”Ferie na zdrowo i wesoło”, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00. W programie zajęć m.in.:głośne czytanie ulubionych wierszy, gry i zabawy – ruchowe i stolikowe, wyprawy plenerowe (wizyta u hodowcy danieli oraz w gospodarstwie agroturystycznym), kulig, zimowy wyjazd nad morze oraz Bal Zimowych Przebierańców.

Świetlica Wiejska w Buślarach będzie realizowała ferie w dniach i godzinach otwarcia świetlicy. W ramach zajęć odbędą się wycieczki plenerowe do lasu i dokarmianie zwierząt, zabawy na śniegu, zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczne („Zima wokół nas” – technika dowolna oraz malowanie na śniegu – „Kolorowy świat zimą”). Odbędzie się także bal karnawałowy, podczas którego uczestnicy wybiorą najładniejszy strój karnawałowy. Ferie zakończą się na wesoło – zabawami i konkursami z nagrodami oraz słodkim poczęstunkiem.

Świetlica Wiejska w Łęgach organizuje ferie dla dzieci i młodzieży pt.”Aktywne ferie” w dniach i godzinach otwarcia świetlicy. W programie znajdą się m.in.: zajęcia plastyczne (konkurs na najładniejszy pejzaż zimowy), zajęcia w plenerze (dokarmianie zwierząt), zabawy z muzyką, zajęcia kulinarne, gry i zabawy – ruchowe i stolikowe. Zorganizowane zostaną także: zabawa choinkowa, ognisko z kiełbaskami i konkursami oraz uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Świetlica Wiejska w Bruśnie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feeryjne we wtorek, czwartek i piątek w godzinach 13.00-20.00. Proponujemy zajęcia plastyczne:,,Pirografia” (wypalanie w drewnie) i ,,Decoupage” (serce na Walentynki). Na zakończenie ferii odbędzie się ognisko.
Dzieci i młodzież ze wszystkich placówek wezmą udział w wyjeździe do Kina Goplana na film „Paddington”. Wyjazd zorganizowany i sponsorowany będzie przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju i Gminę Połczyn-Zdrój.
Ponadto, zaplanowane są ZABAWY CHOINKOWE W GMINIE POŁCZYN-ZDRÓJ:
29 stycznia odbędzie się zabawa choinkowa w Wardyniu Dolnym, w której wezmą udział dzieci i młodzież z Wardynia Górnego, Wardynia Dolnego oraz Żołędna. Podczas choinki odbędą się gry, zabawy i konkursy oraz spotkanie z Mikołajem. Organizatorami zabawy choinkowej są: Rada Sołecka Sołectwa Wardyń Górny oraz Centrum Kultury w Połczynie Zdroju.
Świetlica Wiejska w Czarnkowiu rozpocznie tegoroczne ferie zabawą choinkową, która odbędzie się 30 stycznia. W programie choinki:
- prezentacje artystyczne w wykonaniu par tanecznych z Klubu Tańca „Omen” z Centrum Kultury w Połczynie Zdroju,
- gry, zabawy i konkursy,
- spotkanie z Mikołajem.

Zabawa choinkowa zorganizowana zostanie przez Rady Sołeckie Sołectw: Czarnkowie i Gaworkowo oraz Centrum Kultury w Połczynie Zdroju.
6 lutego mieszkańcy Bronowa zostaną zaproszeni do Świetlicy Wiejskiej w Bronowie na zabawę choinkową. W programie choinki znajdą się: gry, zabawy i konkursy oraz spotkanie z Mikołajem. Zabawa choinkowa zorganizowana będzie wspólnie z Radą Sołecką Sołectwa Bronowo.
6 lutego mieszkańcy Sołectwa Zajączkówko i Zajączkowo wspólnie uczestniczyć będą w zabawie choinkowej w Świetlicy Wiejskiej w Zajączkówku. W trakcie choinki odbędą się gry, zabawy i konkursy oraz spotkanie z Mikołajem. Organizatorami choinki są: Rady Sołeckie Sołectw Zajączkowo i Zajączkówko oraz Centrum Kultury w Połczynie Zdroju.

Na zakończenie ferii, 12 lutego odbędzie się zabawa choinkowa w Świetlicy Wiejskiej w Borkowie podczas, której dzieci i młodzież wezmą udział w grach, konkursach i zabawach oraz spotkają się z Mikołajem. Choinka organizowana będzie wspólnie z Radą Sołecką Sołectwa Sucha.
Na zajęcia w czasie ferii zapraszają wszystkie chętne dzieci kluby sportowe i szkoły:
01 luty Zespól Szkół w Redle zajęcia sportowo rekreacyjne godz. 10.00 – 12.00
03 luty Zespól Szkół w Redle zajęcia sportowo rekreacyjne godz. 10.00 – 12.00
02 luty Pogoń turniej piłki nożnej dla kategorii wiekowej – hala godz. 12.00-15.00
04 luty Pogoń turniej piłki nożnej dla kategorii wiekowej – hala godz. 12.00-15.00
09 luty Pogoń turniej piłki nożnej dla kategorii wiekowej godz. 12.00 -15.0
11 luty Pogoń turniej piłki nożnej dla kategorii wiekowej godz. 12.00-15.00
09 luty Gimnazjum zajęcia hala godz. 10.00-12.00
11 luty Gimnazjum zajęcia hala godz.. 10.00 -12.00
Ponadto:
- 30 stycznia turniej piłki siatkowej dziewcząt
- 06 luty sołecki turniej piłki siatkowej mężczyzn
- 07 luty Halowa Liga Piłki Nożnej
 
www.polczyn-zdroj.info

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni