Nowe nazwy ulic w 2017 roku

polczynzdroj.info, 03.01.2017, godz. 11:11

Zgodnie z nową ustawą zakazującą propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, cztery nazwy połczyńskich ulic mają w tym roku ulec zmianie. Oczywiście nie stanie się to bez wiedzy i zgody mieszkańców naszego miasta, a w wyborze nowych nazw brane będą pod uwagę nasze propozycje. Mamy czas do 15 listopada by wymyślić jak chcielibyśmy by nazywały się obecne ulice Gwardii Ludowej, 22 Lipca, Świerczewskiego i 15 Grudnia. Propozycje należy zgłaszać do połczyńskiego Urzędu Miasta i Gminy.

Wśród nadesłanych do tej pory nowych propozycji, dominują nazwy odnoszące się do ważnych postaci i wydarzeń historycznych (Jana Pawła II, Andrzeja Wajdy, Piłsudskiego, Ireny Sendlerowej) oraz do ,,warunków przyrodniczych” kojarzących się z ulicami (Brzozowa, Lipowa, Spokojna).

Jesteśmy bardzo ciekawi jak ostatecznie będą się nazywały cztery połczyńskie ulice? Ciekawe też jak szybko się z nimi oswoimy i co na te zmiany powiedzą osoby mieszkające przy ulicach 22 Lipca, Gwardii Ludowej, Świerczewskiego i 15 Grudnia?  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni
Komentarze

Dodaj komentarz

zaloguj sięrejestracja

Znamy Twoje IP (54.160.153.233). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Pozostało znaków:
1000
Oglądasz 1-16 z 3 komentarzy
Sortuj wg datyPokaż wszyskie
PoprzednieNastępne