Skuteczny wybór psiego ubrania zależnie od rodzaju i rasy

polczynzdroj.info, 11.03.2016, godz. 14:23

Pora zimowa i wczesnowiosenna stawia przed właścicielami psów szereg wyzwań, którym należy sprostać, by utrzymać swego pupila w dobrej kondycji. Psy - niezależnie od rasy - wymagają specjalnego traktowania podczas chłodnych miesięcy. Nie tylko wzmacniania specjalnie dobranymi preparatami oraz dobrego, wysokogatunkowego rodzaju pokarmu, ale również dodatkowej ochrony skóry i sierści podczas spacerów.

Bogactwo rozwiązań i szeroki wachlarz wzorów

 
W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy psich ubrań dostosowanych do wielkości i masy ciała różnych rodzajów psich ras. Począwszy od niewielkich, bardzo drobnych ratlerków, poprzez jamniki i mopsy aż po masywne dogi niemieckie – dla każdego rodzaju psa można znaleźć odpowiednie dobrane ubranie. Rosnąca liczba producentów jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment. Dlatego też właściciele psów mogą dobrać ubranie odpowiednie nie tylko do wielkości, czy wymagań konkretnego rodzaju sierści, ale również temperamentu i indywidualnych potrzeb psa.
 
Wymagania stawiane psim ubraniom zależnie od specyfiki danej rasy
 
Kolorowe „kurteczki” z otworami na cztery kończyny i ogon, niejednokrotnie ozdobione futerkiem, a nawet noszące pewne znamiona psiej elegancji wybierane są zwykle przez właścicieli małych psów o krótkiej lub średniej długości sierści, jak yorki czy chiuaua. Psy te zazwyczaj przemierzają niewielkie przestrzenie, najlepiej czując się w warunkach domowych. Ich ubranie pełni zatem nie tylko funkcję ochronną, ale również ozdobną. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, by „modne” psie wdzianko było wygodne, dobrze ocieplane i zabezpieczone przy kończynach grubszym ściągaczem.
 
Strzyżenie psów - Bydgoszcz blisko Ciebie.
 
Psy należące do ras dużych, wymagających znacznej ilości ruchu i przestrzeni potrzebują ubrania wygodnego, nie krępującego ruchu. Właściciele dogów czy dobermanów wybierają ubrania okrywające głównie grzbiet, szyję, pierś i łapy psa, zaopatrzone w wygodne, mocne zatrzaski lub rzepy, które utrzymują ubranie na miejscu nawet podczas energicznych psich harców. W obu przypadkach należy pamiętać, by wierzchnia warstwa ubrania była nieprzemakalna, a ubranie łatwe do utrzymania w czystości.  

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni