Jak zorganizować czas dla dzieci?

polczynzdroj.info, 18.01.2019, godz. 12:36

Chcemy, żeby nasze dzieci fajnie spędzały czas wolny. Na pewno dobrym rozwiązaniem w tym zakresie nie jest komputer czy telewizor. Warto zadbać o wspólne spędzanie wolnego czasu. Jak zatem zorganizować czas dla dzieci? O tym wszystkim przeczytacie w naszym artykule.

Kino lub bawialnia   

Fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z naszą pociechą jest zabranie jej do kina lub bawialni. Obecnie grany jest różnorodny repertuar przeznaczony dla najmłodszych, więc bez problemu znajdziemy seans przypadający do gustu naszemu dziecku.     

Inną opcją jest zabranie dziecka do bawialni, przy której zazwyczaj znajduje się kawiarnia dla rodziców. Czas, który nasze dziecko pędzi na zabawie pod okiem animatorki, możemy spędzić na pogaduszkach z przyjaciółką lub nadrabianiu zawodowych zaległości.    

Kreatywne spędzenie wolnego czasu  

W wolnym czasie możemy naszemu dziecku zaproponować wspólne zrobienie laurki lub kolażu. Może niedługo ktoś bliski ma urodziny lub imieniny, albo szykują się inne ważne uroczystości? W takim przypadku będzie to piękny prezent. Taka zabawa porusza także wyobraźnię i kreatywność.  Nie tylko pociecha, ale także my sami będziemy mieli wiele satysfakcji z końcowego efektu.    

Innym rozwiązaniem jest budowanie kartonowych domów. Na pewno gdzieś na strychu albo w piwnicy mamy duży karton po telewizorze czy innym urządzeniu. I zabawa gotowa. Nasz cel to zrobienie z niego domku z oknami i drzwiami. Jego wspólne malowanie dostarczy dużo radości nam i dziecku. A taki domek może stać się później wymarzonym mieszkaniem dla lalki lub misia.    

Audiobook lub książka       

W wolnym czasie możemy także posłuchać audiobooka z dzieckiem. Jednak fajniejsza opcja jest poczytanie maluchowi książki.    

Zabawy podwórkowe  

Narzekamy, gdy dzieciaki całe dnie spędzają przed komputerem. Z tego względu dajmy im dobry przykład i zachęćmy do zabaw podwórkowych. Zabawa w chowanego, berek, wbijanie piłki do bramki czy odbijanie rakietek nie tylko dziecku poprawi kondycję fizyczną, ale także nam samym. Inną opcją jest wybranie się na długi spacer albo przejażdżkę rowerem.  

Finansowanie czasu wolnego naszych dzieci    

Chcemy zapewnić naszym dzieciom fajnie spędzony wolny czas…. Świetnie, ale przeszkodę w naszym planie stanowi brak wystarczających środków finansowych na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Otóż pomocne oferowane mogą okazać się pożyczki pozabankowe przez instytucje pozabankowe. Ich głównymi zaletami jest szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu usiądźmy spokojnie i zastanówmy się, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego. Każde zobowiązanie warto zaciągać po solidnym przemyśleniu późniejszej możliwości jego spłaty.    

 

 

Galeria zdjęć

następny » « poprzedni